Pred nezpečnosť na internete nám pomáha Firewall…

By admin | Mobile security
4 apr 2013

Je jedno či pracujete pre veľkú spoločnosť alebo ste len domáci užívateľ internetu, ktorý si užíva surfovanie po Internete už dlhšiu dobu, určite ste sa pravdepodobne stretli s IT termín  firewall . Už ste určite zažili moment, kedy sa vám nedá otvoriť stránka alebo stiahnuť informácie. Dôvodom je práve firewall cez ktorý dáta prechádzajú.

Na základe typu ktorý používate firewall , môže firewall skenovať  a kontrolovať prichádzajúcu alebo odchádzajúcu dátovú prevádzku na základe definovanovaných  pravidiel a výnimiek. Ak užívateľ sťahuje infikovaný súbor, bude sa firewall snažiť pristúp k súboru obmedziť, čím bráni infekcii šíriť sa do siete alebo do počítača. Je zrejmé, že ak dobre nastavíme firewall, môže chrániť náš počítač alebo sieť pred online a offline hrozbami.  Avšak, firewall účinnosť závisí na použitom type, jeho konfigurácií a užívateľskom rozhraní. Pri výbere brány firewall pre domáce použitie, je odporúčané ísť na produkt, ktorý sa dá ľahko konfigurovať a zaisťuje filtrovanie prichádzajúcich aj odchádzajúcich dát.

Úrovne prístupu, tiež známy ako rodičovskej kontroly, môže byť použitý na zabránenie prístupu malým deťom a dospievajúci od prístupu nevhodný materiál on-line.Ak používate  firewall a zároveň najlepší antivirus , tým sa vám zvyšuje úroveň bezpečnosti vašej sieti.